Může vám jóga zprostředkovat bezbolestný porod?

To nemohu nikomu slíbit. Ale mohu vám zaručit, že vás těhotenská jóga může připravit na to, jak bolest při porodu zvládnout. Nástrojem, který jóga využívá je samozřejmě dech a práce s myslí. V lekcích jógy se učíme nejen správný postoj a držení těla, ale hlavně DECH.

Dýchám, tedy jsem

Základem je plný jógový dech, který už sám o sobě může být účinnou jógovou praxí. Hluboký nádech do bříška, do hrudníku i do oblasti podklíčků možná znáte a praktikujete a ani by vás nenapadlo, jak mocný nástroj k porodu už máte. Praktikováním se naučíte vědomě vést dech ve svém těle, praxí se zvyšuje vitální kapacita plic, prodlužuje se doba nádechu a výdechu. Největším benefitem pravidelné praxe je ale podle mě hlavně to, že se naučíte dýchat a bude to pro vás přirozená součást života. Protože hluboký dech do bříška, kdy zapojujeme jeden z hlavních dýchacích svalů, bránici, nás skvěle uklidňuje a dostává k sobě, do těla.

Pro první dobu porodní je vědomý plný jógový dech skvělý. Pokud by vám ale v tu chvíli absolutně nevyhovoval, není to problém. Při lekcích se naučíte několik různých dechových technik a můžete si vyzkoušet hravě hned jinou. I pokud by se stalo, že nebudete mít vůbec chuť pouštět se do nějaké z nacvičených dechových technik, poznáte samy, jaký dech je pro vás zrovna ideální. Protože budete z lekcí zvyklé pracovat s vlastním tělem v souladu s dechem.

Teorie, nebo praxe?

To je jeden z důvodů, proč považuji těhotenskou jógu jako nejlepší přípravu k porodu. Samozřejmě je pro nás většinou důležité nasytit taky hlavu 🙂 a proto je fajn absolvovat některý z předporodních kurzů a připravit se tak na porod v teoretické rovině. Mysl a tělo, teorie i praxe by měly jít ruku v ruce. Stejně jako při početí ze dvou vzniká jedno, je fajn, pokud propojíme dvě cesty v jednom cíli.

Se mnou můžete aktuálně projít 8mi týdenním kurzem jógy pro těhotné. Nabízím zde ale i offline metody pohroužení se do odpočinku 🙂 Více zde www.jogazeny.cz/pozvanka-na-kurz

A také, pokud by vám to snad uniklo 😃 zvu vás na webinář o relaxaci v těhotenství, který bude již příští týden a zDARma www.jogazeny.cz/zvaci-stranka

Namasté 🌿 Ája

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.